Menu
EN

نمایش مقاله

مديرعامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) در مراسم افتتاح رسمي خط 8 مترو :در صورت تامين اعتبار خط هشت، مترو پنج ماهه به پرند مي‌رسد
اخبار 1396/5/17 print

image

در صورت تامین اعتبار خط 8،  مترو 5 ماهه به پرند می‌رسد

 

به گزارش مديريت روابط عمومي و بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه(مترو ) روز دوشنبه شانزدهم مردادماه نود و شش، با حضور مقامات لشگري و كشوري ، خط هشت مترو تهران حد فاصل ايستگاه شهر آفتاب تا  ايستگاه فرودگاه امام خميني ( ره ) به بهره برداري رسيد.
در اين مراسم مدیرعامل شركت متروی تهران و حومه با تاكید بر اینكه در صورت تامین اعتبار لازم خط 8مترو تهران ظرف مدت 5ماه به شهر جدید پرند می‌رسد، افزود: امیدواریم دولت با تامین این اعتبار زمینه رسیدن به شهر پرند را فراهم كند تا حق مردم این شهر نیز ادا شود
.

مهندس هابیل درویشي در آیین افتتاح خط 8 مترو تهران گفت: خط 8 مترو یكی دیگر از پروژه‌های مهم شهرداری تهران و شركت مترو محسوب می‌شود كه  با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.

وی در تشریح ویژگی‌های فنی این خط گفت: خط 8 مترو تهران به طول بالغ بر 50 كیلومتر از حرم حضرت امام خمینی (ره) به سمت شهر آفتاب و از آنجا به فرودگاه امام خمینی(ره) و در نهایت به شهر پرند می‌رسد.

مدیرعامل شركت متروی تهران ادامه داد: در ابتدا این پروژه میان دو وزارتخانه راه و مسكن به صورت مشترك مقرر بود كه انجام شود اما در سال 1391 رياست جمهور وقت خواستند كه پروژه به مترو تهران بازگردانده شود.در حقیقت این پروژه یك مرحله از مترو تهران گرفته شد و بار دیگر در سال 91به مترو تهران و شهرداری تهران بازگردانده شد. در آن هنگام به دلیل آنكه این پروژه جزو شهر تهران نبود، با ایثاری، كه شهرداری آن را پذیرفت مقرر شد كه خط 8 مترو ساخته و به بهره‌برداری برسد.

ايشان با تاكید بر اینكه خط 8 مترو  به طور همزمان طراحی و اجرای آن آغاز شده است، افزود: حدود 12 پست برق فشار قوی به همراه 9 زیر گذر با طول دهانه‌های متفاوت در این خط ساخته شده است. همچنین 10 كیلومتر تونل، 19 دهانه پل بزرگ و 62 كیلومتر ریل‌گذاری در طول 50 كیلومتر از خط 8 مترو تهران انجام شده است.

درویش ادامه داد: 62 كیلومتر ریل سوم كه برق‌رسانی را بر عهده دارد، انجام شده و در طول مسیر خط 8 ایستگاه‌هایی زیبا با معماری سنتی، اسلامی و ایرانی و مدرن ساخته شده است.

مهندس درويشي مدیرعامل شركت متروی تهران با تاكید بر ویژگی‌های متفاوت خط 8 مترو تهران به سرعت 120 كیلومتری این خط اشاره كرد و افزود: امروز این خط پتانسیل لازم برای رسیدن به شهر جدید پرند را دارد و با اندك اعتبار لازم به این شهر می‌رسد.همچنين پيش بيني ها این است كه در آینده خط هشت به قم نیز متصل شود.قابلیت دیگر این خط توان بهره‌برداری شبانه‌روزی آن است تا مسافران فرودگاه امام خمینی(ره) شب‌ها نیز بتوانند از این خط استفاده كنند.

وی ادامه داد: در این خط همه نصب تجهیزات به صورت 100 درصدی به پایان رسیده و حتی برخی از تجهیزات ممكن است نیاز نباشد و 10 سال آینده بخواهیم از این تجهیزات استفاده كنیم.

مدیرعامل شركت متروی تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به زمان افتتاح پروژه اشاره كرد و افزود:در هیچ كجای دنیا نمی‌توانید شهری را پیدا كنید كه همزمان بتواند 100كیلومتر مترو را با وجود همه مشكلات از جمله تحریم بسازد. بی‌تردید با بهره برداري از  خط 6 مترو در آینده نزدیك طول خطوط مترو به 300 كیلومتر می‌رسد. امروز می‌توانیم بگوییم پرونده مترو با این بهره‌برداری‌ها به پایان رسیده و این نیز مدیون تلاش شبانه‌روزی همه كارگران و مسئولین مترو بوده است.

ايشان تاكید كردند: در صورت تامین اعتبار می‌توان ظرف مدت 5 ماه خط 8 مترو تهران را به شهر پرند برسانیم تا حق مردم پرند نیز ادا شود. این اعلام آمادگی را به صورت كتبی به وزارت راه و شهرسازی ارسال كرده‌ایم.

مهندس درویشي افزود: امروز حداقل 1000 واگن نیاز داریم كه در صورت تامین این 1000 واگن با زیرساخت‌های موجود ظرفیت جابه‌جایی مسافر در شبكه مترو تهران به دو برابر افزایش پیدا خواهد كرد.

ساير تصاويربه این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.