Menu
EN

نمایش مقاله

كاهش سرفاصله حركت قطارها در خط 3 مترو با احداث پایانه آزادگان
اخبار 1397/2/1 print

image
با احداث پایانه آزادگان، ضمن ایجاد فضایی برای سرویس های اولیه و تعمیرات ادواری قطارهای شهری، محلی برای پاركینگ واگن های خط 3 مترو تهران ایجاد خواهد شد.

با احداث پایانه آزادگان، ضمن ایجاد فضایی برای سرویس های اولیه و تعمیرات ادواری قطارهای شهری، محلی برای پاركینگ واگن های خط 3 مترو تهران ایجاد خواهد شد و این امر علاوه بر افزایش بازدهی خط، به كاهش سرفاصله حركت قطارها در خط 3 منجر خواهد شد.

"علی امام" مدیرعامل شركت قطارهای شهری تهران و حومه (مترو)، ضمن اظهار مطالب فوق افزود: قبل از شروع فصل تابستان، فراخوان انتخاب پیمانكار پروژه احداث پایانه آزادگان در جنوبی ترین نقطه خط 3 مترو برگزار خواهد شد تا یكی از نواقص مهم این خط 33 كیلومتری بر طرف شود.

لازم به ذكر است در تمام خطوط مترو، ایجاد مكانی در انتها یا ابتدای خط لازم است تا محلی برای پاركینگ واگن ها و همچنین ایجاد سوله های بازدید و تعمیرات در اختیار باشد. متاسفانه خط 3 مترو كه از جمله پر مسافرترین خطوط راه آهن شهری است، از داشتن چنین مكانی محروم بوده و به همین جهت از سال گذشته نشست هایی به منظور بررسی وضعیت واگذاری پروژه ساخت پایانه آزادگان به پیمانكار ذی صلاح در قالب قرارداد طرح، اجرا و تامین منابع مالی برگزار شده است. به این ترتیب انتظار می رود تابستان امسال با مشخص شده وضعیت فراخوان پیش رو، عملیات اجرایی ساخت پایانه آزادگان آغاز شود.

مهندس امام در بخش دیگری از صحبت­های خود، به ایجاد تونلی در شمال خط 3 مترو كه ظرفیت پذیرش 6 رام قطار در زمان توقف (پاركینگ) را داشته باشد، اشاره كرد كه البته این تونل به دلیل قرار گرفتن در زیر كوه، از دشواری های اجرایی خاص خود برخوردار است.به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.