Menu
EN

نمایش مقاله

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران وحومه خبر داد: افزایش خطوط 8، 9 و 11 در ناوگان حمل و نقل ریلی
اخبار 1397/8/28 print

image
افزایش خطوط 8، 9 و 11 در ناوگان حمل و نقل ریلی/ ضرورت حمایت دولت از توسعه خطوط مترو

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران وحومه خبر داد:

افزایش خطوط 8، 9 و 11 در ناوگان حمل و نقل ریلی/ ضرورت حمایت دولت از توسعه خطوط مترو

امام با تاکید بر اینکه  توسعه حمل ونقل ریلی یکی ازاولویت‌های رهایی تهران از ترافیک به شمار می‌آید،گفت: گسترش حمل ونقل ریلی لازمه توسعه پایدار و راه‌حل اصلی کنترل ترافیک در کلانشهر تهران است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، درششمین سمپوزیوم مدیران حرفه‌ای پروژه، علی امام با حضور جمعی از مهندسان و مدیران انجمن مدیریت پروژه كه در راستای بررسی فرصت‌ها و چالش‌های این عرصه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به توسعه صنعت حمل و نقل ریلی و ضرورت بهره‌گیری از تجربه‌های جهانی در این خصوص گفت: حمل ونقل ریلی ازجمله بخش‌هاي زیربنایی اقتصاد به شمار می‌آید بنابراین این امر نه تنها کلید فرآیندتوسعه اقتصادی بلکه توسعه اجتماعی نیز است.

وی با اشاره به تراکم جمعیتی و افزایش مهاجرت از شهرهای مختلف به تهران، بیان داشت: به همین دلیل طرح جامع مطالعات حمل  و نقل ریلی مورد بازبینی قرار گرفت؛ چرا که این امر در تحقق توسعه پایدار شهری وگسترش خطوط ریلی نقش به‌سزایی بر عهده دارد.

امام  با تاکید بر اینکه درجهان امروز، حمل ونقل ریلی اساس مبادلات بازرگانی وزیربنایی اقتصاداست، افزود: بسیاری از متخصصان حمل ونقل براین باورندکه بین کارآیی دربخش حمل ونقل وکارآیی عمومی اقتصاد و رشد اقتصادی، رابطه‏ای مستقیم وجود دارد و بر همین اساس حمل ونقل واسطه میان توسعه فعالیت‏های کشاورزی، صنعتی، بازرگانی وخدماتی درسطح ملی وبین‌‏المللی می‏دانند.

به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران وحومه ،سرمایه‌گذاری درحمل ونقل ریلی موجب افزایش رشد اقتصادی این کشورها شده و با افزودن بر بازدهی اجتماعی درسرمایه‌گذاری‏های خصوصی؛ موجبات سرمایه‌گذاری در زیرساخت‏های حمل ونقل را فراهم خواهد کرد.

وی در ادامه به تصویب افزایش خطوط  8، 9 و 11 به ناوگان حمل و نقل ریلی اشاره و خاطر نشان کرد: صنعت حمل ونقل ریلی درایران نیز طی دوران مختلف، با فراز و فرودهایی همراه بوده و اما امیدواریم با حمایت دولت و مسئولان به حدفاصله خود که تلاش برای رسیدن به جایگاهی مطلوب وفردایی بهتراست، دست یابیم.

امام با تاکید بر توسعه مبتني برحمل ونقل همگاني و جايگاه مترو شهري تهران، تصریح کرد: الگوي توسعه مبتني برحمل ونقل همگاني يكي ازالگوهاي توسعه شهري است كه بر محوريت حمل ونقل عمومي استوار بوده و امروزه اين رويكرد در بسياري ازشهرها، درسراسرجهان مورداستفاده قرارگرفته است.

مدیرعامل شرکت را ه‌آهن شهری تهران وحومه از اوراق مشارکت، فاینانس‌های داخلی و خارجی به‌عنوان برخی از ابزارهای تامین منابع مالی نام برد و گفت: استقبال شهروندان از مترو بسیا رخوب و چشمگیر بوده وتوسعه خطوط مترو یکی ازمطالبات اصلی مردم محسوب می‌شود و پیش‌بینی می‌شود با توسعه و تکمیل شبکه خطوط مترو سهم قابل‌توجهی ازسفرهای شهری پایتخت تحت پوشش مترو قرارگیرد به‌همین دلیل در راستای فرصت‌های پیشرو نیازمند زمینه‌سازی  استفاده هرچه بیشتر از قطار شهری از سوی دولتمردان و مسئولان هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد تا با نگاه حرفه‌ای در بخش تامین منابع مالی؛ شاهد  روند بهبود و توسعه خطوط مترو باشیم.به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.