Menu
EN

نمایش مقاله

خلاقیت و نوآوری صورت گرفته در متروی تهران ستودنی است
اخبار 1397/9/12 print

image

در حاشیه بازدید مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، مديرعامل اتحاديه شركت هاي قطارشهري كشور و جمعی از مدیران عامل قطارهاي شهری كلان شهرهاي ايران به ميزباني مدیر عامل شرکت مترو تهران، ضمن تقدیر و تشکر از خلاقيت ها و نوآوری های صورت گرفته در متروی تهران، تاکید شد: خلاقیت راهکاری برای رشد اقتصادی و توسعه پایدار است.

در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، مديرعامل اتحاديه شركت هاي قطارشهري كشور و جمعی از مدیران عامل قطارهاي  شهری كلان شهرهاي ايران به ميزباني مدیر عامل شرکت مترو تهران، ضمن تقدیر و تشکر از خلاقيت ها و نوآوری های صورت گرفته در  متروی تهران، تاکید شد: خلاقیت راهکاری برای رشد اقتصادی و توسعه پایدار است.

ه گزارش روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، صبح امروز رجب صلاحی، مديركل دفتر حمل و نقل ريلي درون شهري و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، احمدزاده، مديرعامل اتحاديه شركت هاي قطارشهري كشور ،بنکدار، مدیر عامل قطار شهری اصفهان، نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، مولوی فرد، مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه و ساسانی، مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه، کیانوش کیامرز، مدیرعامل قطار شهری مشهد و حومه به‌همراه علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران و رییس هیات‌مدیره اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور از خط 6 مترو بازدید کردند.

در طي اين بازديد، صلاحی خطاب به مدیرعامل متروی تهران گفت: شهرداري و دولت به‌عنوان كارفرما در كنار هم هستند نه جدا از هم؛ بنابراین در راستاي توسعه  متروكلانشهرها به‌خصوص شهر تهران حمايت‌هاي خود را دريغ نخواهيم كرد.

وی به تغييرات گسترده‌اي كه در يكسال اخير در سازمان شهرداري‌ها و شهرداري تهران بوجود آمده، اشاره کرد و گفت: اميدواريم با  حضور دكتر حناچي، شهردار محترم تهران شاهد رشد و پیشرفت بيشتر در برنامه‌ها و فعالیت‌های متروی تهران باشیم .

همچنين احمدزاده ، مديرعامل اتحاديه شركت‌هاي قطارشهري كشور با اشاره به فرآیندها و مشکلات موجود، بیان داشت: از فرصت فراهم شده برای بازدید از متروی تهران بسیار خرسندیم ، چرا كه دستاوردهای صورت گرفته در این زمینه مایه مباهات است.

وی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از دانش بومی، ادامه داد: ارتقای توان تخصصی در کنار مشارکت با  شرکت‌های دانش بنیان زمینه لازم را برای بومی سازی صنعت مترو فراهم می‌کند.

 احمدزاده با اشاره به اینکه بخش عمده‌اي از کار در خط 6 مترو انجام شده است، گفت: این خط از طولانی‌ترین خطوط شهری تهران محسوب می‌شود  و هرچند توسعه مترو هزینه‌بر و گران است ولی پاک‌ترین نوع حمل و نقل عمومی به شمار می‌آید و تنها راه برطرف شدن ترافیک و آلودگی هوا در پایتخت است.

وی با آرزوی موفقیت برای دست اندرکاران متروی تهران، بیان داشت: اميدوارم با مشاركت و همكاري متوليان امر توسعه مترو، از جمله دولت، مجلس و شوراي شهر در عرصه مديريت و در عرصه سازندگي موفق باشید و همواره  شاهد پيشرفت‌هاي روزافزون شما در این مجموعه بزرگ باشيم.

علی امام، مدیرعامل شرکت  راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) نیز در ادامه از حسن نظر دوستان نسبت به عملکرد مترو تهران تقدیر و تشکر کرد: امیدواریم با همکاری همه بخش‌ها و دستگاه‌های مسئول شاهد توسعه متروی تهران و در نتیجه کاهش آلودگی هوا و ترافیک در این کلانشهرها  باشیم .

گفتنی است خط 6 مترو تهران به طول 38 کیلومتر و داراي 31 ایستگاه مي‌باشد که از محدوده حرم حضرت عبدالعظیم(ع) آغاز می‌شود و پس از طی مسیر جنوب به شمال در ایستگاه میدان شهدا با خط چهار، در ایستگاه امام حسین(ع) با خط 2، در ایستگاه هفت‌تیر با خط یک و در ایستگاه میدان ولیعصر(عج) با خط سه، تقاطع خواهد داشت و سپس به سمت غرب ادامه مسیر می‌دهد و به محدوده شمال غربی تهران می‌رسد.

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.