Menu
EN

نمایش مقاله

توان ايران درثبت ركورد حفاري تونل بايد الگوي كشورهاي همسايه قرار گيرد
اخبار 1398/5/12 print

image
دانشجويان عراقي با اشاره به پیشرفت‌های حاصل شده در سال‌های اخیر در ثبت ركورد حفاري تونل، ساخت و بهره‌برداري از ايستگاه‌هاي متروي تهران، تاكيد كردند: متروي تهران نه تنها در ايران؛ بلکه در خاورمیانه جزء یکی از بزرگترین پروژه‌ها محسوب مي‌شود كه هرساله با سرعت بالایی در حال توسعه است .

 دانشجویان عراقي در بازديد از متروي تهران تاكيد كردند؛

توان ايران درثبت ركورد حفاري تونل بايد الگوي كشورهاي همسايه قرار گيرد

دانشجويان عراقي با اشاره به پیشرفت‌های حاصل شده در سال‌های اخیر در ثبت ركورد حفاري تونل، ساخت و بهره‌برداري از ايستگاه‌هاي متروي تهران، تاكيد كردند: متروي تهران نه تنها در ايران؛ بلکه در خاورمیانه جزء یکی از بزرگترین پروژه‌ها محسوب مي‌شود كه هرساله با سرعت بالایی در حال توسعه است .

به گزارش روابط عمومی و امور بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)، تعدادي از دانشجويان دانشگاه المستقبل، تكنولوژي بغداد و بابل عراق از پروژه خط 6 متروي تهران در نيمه جنوبي (از ايستگاه دولت‌آباد تا ميدان وليعصر (عج)) بازديد كرده و ضمن خرسندي از فرصت فراهم شده برای اين بازديد ، تاكيد كردند: متروی تهران؛ پروژه‌ ماندگار در خاورميانه است.

دانشجويان حاضر در اين بازديد كه به همراه مجري و مديران فني و اجرايي خط 6 مترو صورت گرفت با ارايه توضيحاتي از سوي مهندسان و مشاوران با مراحل نقشه‌برداری زیرزمینی، حفاری و ساخت تونل و نحوه كار دستگاه حفاری تونل (Tunnel Boring Machine) که تقریباً در همه حفاری‌های تونل از آن استفاده می‌شود؛ از نزديك آشنا شده و از دست‌اندركاران متروي تهران و دانشگاه صنعتي اميركبير به خاطر فراهم كردن شرايط اين بازديد تشكر كردند.

در حاشيه اين مراسم دانشجويان عراقي با تاكيد بر اينكه پیشرفت‌های چشمگیري در دهه‌هاي گذشته به‌ويژه یک دهه اخیر در متروي تهران صورت گرفته است، تصريح كردند: اين در حالي است كه ايران در تنگناهای اقتصادی مانند تحریم قرار داشته؛ اما خلاقیت و نوآوری صورت گرفته در متروی تهران بسيار حايز اهميت است.

اين دانشجويان با اشاره به اينكه حمل و نقل از قسمت‌های زیربنایی اقتصاد جامعه به شمار می‌رود که مانند پلی بخش‌های مختلف جامعه را به سمت توسعه پایدار سوق می‌دهد، بيان داشتند: حمل و نقل پاک در شهرهای امروزی به‌عنوان شاخصه اصلی مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفته است به‌طوري كه درکلانشهرها پروژه‌های بزرگی در اين زمينه به بهره‌برداری رسيده که یکی از مهم‌ترین این طرح‌ها، ساخت و بهره‌برداری از مترو است.

مديران فني و اجرايي شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) نيز با اشاره به اهمیت ویژه مترو در بخش حمل و نقل تاكيد كردند: حمل و نقل عمومی (مترو) یکی ازمهم‌ترین راهکار‌های حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا در جهان شناخته شده كه کاهش تصادفات رانندگی، کاهش مصرف انرژی، افزایش سرعت سفر و همچنين كاهش هزینه جابه‌جايي؛ از مزایاي آن به شمار مي‌آيد.

مديران فني و اجرايي شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) ادامه دادند: برنامه اين شركت و مديريت شهري اين است كه هر کسی در هر کجاي شهر قرار دارد، وقتی از منزل خود بیرون می‌آید ، بتواند با حداقل پياده‌روي، به یک ایستگاه حمل و نقل عمومی (مترو) دست يابد و از آن ایستگاه به هر مقصدی که در شهر می‌خواهد، به‌صورت مطمئن سفر کند.

گفتني است خط 6 متروی تهران به‌طول 32 کیلومتر از شهرک کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت، آیت‌الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر (عج)، هفتم تیر، امام حسین (ع) و شهدا می‌رسد، سپس با عبور از خیابان 17 شهریور به منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.


 


 

 

 

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.