فهرست
برگزاري همايش برنامه‌ريزي و تحليل شاخص‌هاي قابليت اطمينان، نگهداري و ايمني قطعات و تجهيزات مترو
اخبار 1398/6/20 print

image

همايش برنامه‌ريزي و تحليل شاخص‌هاي قابليت اطمينان، در دسترس بودن، نگهداري و ايمني(RAMS)، تصديق و صحه‌گذاري(V&V)؛ از سوي واحد تحقيقات فني و آموزش شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) با حضور ميهمانان داخلي و خارجي برگزار شد.

از سوي  واحد تحقيقات فني و آموزش شركت  مترو صورت گرفت؛

برگزاري همايش برنامه‌ريزي و تحليل شاخص‌هاي قابليت اطمينان، نگهداري و ايمني قطعات و تجهيزات مترو

همايش برنامه‌ريزي و تحليل شاخص‌هاي قابليت اطمينان، در دسترس بودن، نگهداري و ايمني(RAMS)، تصديق و صحه‌گذاري(V&V)؛ از سوي واحد تحقيقات فني و آموزش شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) با حضور ميهمانان داخلي و خارجي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي و بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)، كامران رحيم‌اف، در ابتداي اين همايش كه با حضور بيش از 250 نفر شركت‌كننده  از بخش‌هاي مختلف از جمله وزارت كشور، وزارت صنعت، معدنو تجارت، سازمان شهرداري‌ها، اتحاديه شركت‌هاي قطار شهري، معاونت‌هاي حمل و نقل و ترافيك شهرداري‌هاي كلانشهرها، شركت‌هاي مهندسي مشاور، پيمانكاران، توليدكنندگان، سازندگان و واردكنندگان قطعات، محققان و فناوران و همچنين نمايندگاني از شركت بهره‌برداري راه‌آهن شهري تهران و حومه، شركت واگن سازي، شركت بهرو و غيره در سالن آمفي‌تئاتر اين شركت برگزار شد؛ با اشاره به ضرورت آشنايي دست‌اندركاران ساخت وتوسعه مترو با قابليت‌هاي نگهداري و ايمني سيستم‌ها و قطعات مترو در طول عمر آنها(LCC) گفت: كنترل آلودگي‌هاي صوتي و ارتعاشات و همچنين كاهش حداكثري هزينه‌هاي نگهداري قطعات و سيستم‌ها از مهمترين اهداف  برگزاري اين همايش به شمار مي‌آيد.

رئيس واحد تحقيقات فني و آموزشي شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) ادامه داد: با توجه به رويكرد دانش محور شركت با هدف رشد و ارتقاي سطح علمي همكاران و آشنايي آنان با آخرين دستاوردها در ساخت و نگهداري قطعات و سيستم‌هاي مترو در زمينه‌هاي فني و تخصصي حمل و ‌نقل عمومي (مترو) با همكاري شركت زتالب (بزرگترين شركت ايتاليا در زمينه آزمايشگاه، تست و كنترل قطعات سيستم‌هاي ريلي) دوره‌هاي آموزشي نيز در ايران و ايتاليا براي همكاران پيش‌بيني شده است.

در اين همايش محمد منتظري، مدير دفتر (UITP) در ايران نيز طي سخناني در ادامه با اشاره به اهميت سيستم مترو در كاهش آلودگي هوا، تصادفات، كاهش مصرف سوخت و افزايش كيفيت زندگي در شهرهاي دنيا پرداخت و گفت: مترو وسيله‌اي ايمن، پاك و بهترين راهكار براي كاهش ترافيك محسوب مي‌شود به همين دليل بحث توسعه ريلي(مترو) از اهميت بالايي برخوردار است.

در ادامه اين همايش سارا بوستان، رئيس هيات مديره شركت مهندسي زتالب به ارايه توضيحاتي در خصوص اين شركت پرداخت و افزود: اين شركت با حضور در ايران ؛آماده ارايه خدمات به مشتريان است.

همچنين سارا استفانلي، مدير فني زتالب ايتاليا نيز در خصوص اهميت قطعات توليد شده براي سيستم مترو و متناسب بودن آن با شرايط آب و هواي هر كشور پرداخت.

لوييس ، مهندس ارشد شركت زتالب از طريق ويديو كنفرانس در خصوص تصديق و صحه‌گذاري(V&V) به ارايه توضيحاتي پرداخت.

همچنين آنتونيو اسكوفانو، مديرعامل شركت زتالب نيز به در خصوص روش‌هاي کاهش ارتعاشات منتشره در محيط زمين و کاهش مزاحمت‌هاي آن در مناطق شهري ،گفت: توجه به اين موضوع در توسعه روز افزون مترو، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

همچنين در پايان همايش ميزگردي با حضور محمد منتظري، سارا استفانلي و آنتويو اسكوفانو به همراه پرسش و پاسخ مدعوين و شركت‌كنندگان در همايش در زمينه نحوه استفاده از خدماتRAMS  (قابليت اطمينان، در دسترس بودن، قابليت نگهداري و ايمني) در متروها،آكوستيك و كنترل صداهاي مزاحم و ارتعاشات برگزار شد.

گفتني است آگوستينو دي جاچينتو و لاله اسفندياري از بخش توسعه بازرگاني سفارت ايتاليا نيز در اين همايش حضور داشتند.

                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.