فهرست
خط 6 متروي تهران به ايستگاه امام حسين(ع) رسيد
اخبار 1398/7/6 print

image

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران وحومه (مترو) با اشاره به اينكه ايستگاه امام حسين(ع) با خط 2 تقاطع دارد، گفت: تمامي تجهيزات و امكانات ايمني و استانداردهاي لازم در خطوط افتتاح شده خط 6 متروي تهران رعايت شده است.

با حضور مسئولين

خط 6 متروي تهران به ايستگاه امام حسين(ع) رسيد

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران وحومه (مترو) با اشاره به اينكه ايستگاه امام حسين(ع) با خط 2 تقاطع دارد، گفت: تمامي تجهيزات و امكانات ايمني و استانداردهاي لازم در خطوط افتتاح شده خط 6 متروي تهران رعايت شده است.

به گزارش روابط عمومي و بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)، علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه در حاشیه مراسم افتتاح رسمی ایستگاه میدان امام حسین (ع) كه با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامي شهر تهران، حجت‌الاسلام ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران و تعدادی دیگر از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، گفت: امروز همزمان با راه‌اندازی این ایستگاه، ۱۴ سامانه تهویه جديد نيز به خط ۶ اضافه شد .

وي با اشاره به اينكه با اين تعداد سامانه تهويه در حال حاضر شاهد ۲۰ سامانه تهویه در خط 6 هستيم،افزود: با اين تعداد سامانه تهويه، سرفاصله حرکت قطارها در خط ۶ ؛ از 25 دقيقه به 15 دقيقه كاهش ميچيابد كه البته امكان كاهش سرفاصله حركت قطارها به 10 دقيقه نيز وجود دارد.

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) با اشاره به اينكه خط ۶ در مجموع به‌طول ۳۲ کیلومتر داراري ۲۷ ایستگاه است، گفت: ۹ کیلومتر بخش جنوبی این خط نیز با سه ایستگاه دولت آباد، بعثت و‌ میدان شهدا در فروردین ماه سال جاری با حضور رئیس جمهور و‌ مدیران شهری به افتتاح رسمی رسید و امروز یک کیلومتر دیگر از خط ۶ به همراه ایستگاه تقاطعی امام حسین (ع) به‌طور رسمي آغاز به كار كرد.

مدیرعامل مترو تهران و حومه (مترو) همچنين از راه‌اندازی ایستگاه مولوی طی ماه آینده خبر داد و گفت:تا آخر سال در خط ۷ مترو ماهانه یک ایستگاه افتتاح می‌کنیم كه تا پايان سال تعداد ايستگاه‌هاي افتتاح شده با 10 ايستگاهي كه در گذشته به بهره‌برداري رسيده در مجموع به 16 ايستگاه مي‌رسد.

امام با اشاره به اينكه امروز یک کیلومتر از خط شش مترو به‌همراه ايستگاه امام حسين (ع) به بهره‌برداري رسيد، گفت: خط ۶ مترو در حال حاضر سه رام قطار دارد که با سرفاصله مناسب این قطارها در حال حرکت هستند.

وي با اشاره به اينكه ايستگاه امام حسین (ع) با خط 2 تقاطع دارد، بيان داشت: تمامی تجهیزات ایمنی برای خطوط افتتاح شده خط 6 پیش‌بینی شده و جای نگرانی در اين زمينه وجود ندارد.

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) با اشاره به اينكه به مردم قول داده بودیم که هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح كنيم، گفت:به زودي ایستگاه مولوی در خیابان مولوی افتتاح خواهد شد.

علي امام در ادامه در خصوص افتتاح خطوط جديد متروي تهران با اشاره به اينكه درحال حاضرمتروي تهران؛شش خط درون شهري و دو خط اقماري (كرج و فرودگاه امام خميني (ره)) تا شهر جديد پرند دارد، بيان داشت: در بازنگري طرح جامع كه با مشاركت مشاوران با تجربه داخلي و خارجي تهيه شده؛ 11 خط عادي(4 خط جديد درون شهري) و 2 خط اكسپرس براي تهران در نظر گرفته شده است.

وي ادامه داد:خوشبختانه بازنگري طرح جامع حمل و نقل ريلي در شوراي عالي ترافيك استان تهران به تصويب رسيد و منتظر بررسي آن از سوي شورایعالی هماهنگي ترافیک کشور هستيم تا بعد از تأیید و تصويب؛ اجراي اين طرح در دستور کار شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) قرار گيرد.

 

 

 

 

 

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.