فهرست
تكميل و راه‌اندازي 4 ايستگاه نيمه مياني خط 6 متروي تهران تا شش ماه آينده
اخبار 1398/7/10 print

image

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) با اظهار اميدواري از تكميل و راه‌اندازي 4 ايستگاه خط 6 متروي تهران با همكاري شهرداري منطقه 2 تهران تا شش ماه آينده، گفت: همكاري مجموعه‌هاي مختلف به ويژه شهرداران مناطق براي تكميل و توسعه مترو منجر به تردد راحت‌تر شهروندان در سطح شهر خواهد شد.

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)خبر داد؛

تكميل و راه‌اندازي 4 ايستگاه نيمه مياني خط 6 متروي تهران تا شش ماه آينده

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) با اظهار اميدواري از تكميل و راه‌اندازي 4 ايستگاه خط 6 متروي تهران با همكاري شهرداري منطقه 2 تهران تا شش ماه آينده، گفت: همكاري مجموعه‌هاي مختلف به ويژه شهرداران مناطق براي تكميل و توسعه مترو منجر به تردد راحت‌تر شهروندان در سطح شهر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي و بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)،توافق‌نامه گسترش و توسعه خط 6 متروي تهران با حضور علي امام ،مدیرعامل اين شركت، رسول كشت‌پور، شهردار منطقه 2، مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های ایستگاهی متروي تهران، معاون سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، مجري و پيمانكار پروژه خط 6 متروي تهران امضا شد.

علي امام در اين مراسم با بیان اینکه گسترش زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی خصوصاً زیرساخت‌های شبکه ریلی که از اولویت‌های مدیریت شهری و شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) به شمار مي‌آيد،گفت: با تخصیص اعتبار غیرنقدی جهت تامین منابع مورد نیاز کارگاهی و تجهیز زیرساخت‌ها؛ مي‌توان روند تکمیل و بهره‌برداری از خط 6 مترو را سرعت بخشید.

وی افزود: 4 ایستگاه نيمه بخش مياني خط 6 مترو به‌طول 6 كيلومتر كه از اين ميان ايستگاه‌هاي تربيت مدرس، شيخ فضل‌الله، مرزداران، يادگار امام در حوزه استحفاظی منطقه 2 قرار دارند؛ با امضا و تبادل این توافق‌نامه، روند احداث آنها با سرعت بیشتری انجام مي‌شود.

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) با تاکید بر اهمیت تسریع در آماده‌سازی خطوط 6 و 7 متروي تهران، بيان داشت: به دلیل کمبود منابع لازم برای اجرای پروژه‌های حمل و نقل عمومی، زیرساخت‌های مورد نیاز به کندی احداث می‌شوند لذا شهروندان در ترددهای خود به زحمت می‌افتند، به همين دليل اميدواريم با انعقاد اين توافق‌نامه شرايط جهت سرعت بخشيدن به احداث و بهره‌برداري خطوط مترو بهتر شود.

وي با تاكيد بر اينكه تسریع در روند پیشرفت اجرای پروژه‌های مترو و توسعه حمل و نقل عمومی از اولویت بالایی برخوردار است، تصريح كرد: با منابع غيرنقدي كه شهرداري منطقه 2 در اختيار پيمانكار پروژه قرار مي‌دهد به زودي شاهد اتفاقات فرخنده‌اي براي شهروندان تهران خواهيم بود.

به گفته مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) تا شش ماه آينده 4 كيلومتر از نيمه مياني خط 6 متروي تهران با 4 ايستگاه وارد مدار بهره‌برداري خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه توسعه حمل و نقل عمومی همواره از مطالبات به حق شهروندان بوده است چرا که علاوه بر تسهیل تردد باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا می‌شود، گفت: براي تكميل خط 6 و 7 به بيش از 5 هزار ميليارد تومان نياز داريم كه اميدواريم با همكاري شهرداران مناطق و ساير مجموعه‌ها، اين خطوط هر چه سريعتر تكميل و راه‌اندازي شود، چرا كه هر قدم یا کمکی که در توسعه و تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی صورت گیرد به راه‌اندازی و بهره‌برداری هر چه سریعتر خطوط در حال احداث کمک خواهد کرد و شرایط بهتری براي تردد شهروندان ایجاد خواهد شد.

 امام اظهار اميدواري كرد:با کمک شهرداری منطقه 2 عقب‌ماندگی‌های ناشی از کمبود منابع در بخش تجهیزاتي اين ايستگاه‌ها برطرف می‌شود تا با راه‌اندازي اين ايستگاه‌ها بتوانيم سر فاصله حرکتی قطارها از 25 دقیقه به 10 دقیقه كاهش دهيم.

وی با اشاره به اينكه بخش ساختماني و فيزيكي نيمه مياني و شمالي خط 6، بيش از 90 درصد پيشرفت دارد، گفت:متاسفانه عقب‌ماندگي‌هاي بسياري از دوره قبل در بخش تجهيزات در اين بخش داريم كه با برنامه‌ريزي‌هاي خود تلاش خواهيم كرد تا هرچه سريعتر باقيمانده بخش ساختماني تكميل شده و بخش تجهيزاتي نيز آماده شود.

امام اظهار اميدواري كرد با راه‌اندازي خط 10 به‌طول 41 كيلومتر در شمال تهران اقدام راه‌گشاي ديگري نيز در راستاي كاهش ترافيك و آلودگي هوا برداشته شود.

 

 

 

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.