Menu
EN

نمایش مقاله

بهره برداري رسمي از خط 7
اخبار 1396/3/21 print

image
بيست و دو كيلومتر از خط ٧ مترو با حضور شهردار تهران، جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران و برخی مدیران شهری افتتاح شد.

بيست و دو كيلومتر از خط ٧ مترو با حضور شهردار تهران، جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران و برخی مدیران شهری افتتاح شد.

به گزارش مديريت روابط عمومي و بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، مهندس هابيل درويشي مديرعامل شركت مترو تهران در مراسم افتتاح خط ٧ مترو كه در محل ايستگاه مترو بسيج برگزارشد، با سلام به روح پرفتوح شهیدان انقلاب و شهدای ترور 17 خرداد تهران گفت: امروز شاهد تحقق شعار شهردار تهران مبنی بر كاهش فاصله شمال و جنوب هستیم. خاطرم هست سال 90 شهردار تهران كه ایده كاهش فاصله شمال و جنوب پایتخت را دادند، این مهم شاید باورنكردنی بود اما در سایه مدیریت جهادی و با تدبیر شهردار تهران مبنی بر فاینانس داخلی این ایده به تحقق مي پيوندد، و اكنون شاهد آن هستيم.

مهندس درويشي با بیان اینكه اكنون خطوط 3 ، 7و 8 شمال و جنوب شهر تهران را به هم متصل كرده اند، تصریح كرد: خط 7 مترو با 22كیلومتر طول امروز همزمان با میلاد باسعادت كریم اهل بیت مورد بهره برداری قرار گرفته است. این خط از مناطق قدیمی و اصیل تهران عبور می كند و عمیق ترین خط متروی تهران بوده كه با تمامی خطوط ديگر تقاطع دارد.

وی گفت: تامین 3هزار میلیارد تومان هزینه ساخت خط 7 مترو و همچنين ماهیانه 200میلیاردتومان هزینه كار بزرگی است كه در هیچ كجای كشورمان تا كنون صورت نگرفته است.

درویش با بیان اینكه در خط 7 مترو 19 پست برق فشار قوی نصب شده است، اظهاركرد: معتقدم ساخت مترو امروز تنها یك صنعت عمرانی نیست بلكه یك صنعت ملی است چرا كه تنها 25 درصد آن عمرانی و 75 درصد باقی آن صنعتی است. 

وی با بیان این كه حدود 4 هزار میلیون مترمكعب خاك در این خط جا به جا شده است، گفت: حدود یك میلیون تن فولاد در خط 7 مترو به كار رفته است و همه این ها به دست فرزندان شما انجام شده است.

به گفته وی در این خط 100نقطه تملك شده كه این مهم در سایه حمایت جهادي شهرداران مناطق صورت گرفته است.

وی تصریح كرد: احداث خط 7مترو كار بزرگ مدیریت شهری و برگرفته از فرهنگ ایثار و جهاد و مدیریت جهادی مدیران، مشاوران و كارگران مترو است.

مدیرعامل مترو با بیان این كه بیش از 8 هزار نفر كارگر در زیرزمین كار ساخت خط 7 مترو را انجام می دادند، گفت: امروز به جز ساخت خطوط مترو، مناطق جنوبی تهران را هم از نظر سستی و نشست زمین احصا كرده ایم.

درویشي تصریح كرد: با جدیت می گوییم به خدمت كردن به مردم افتخار می كنیم و تا روزی كه در شهرداری حضور داریم در خدمت مردم و شهر خواهیم بود.

مدیرعامل شركت متروی تهران با اشاره به بداخلاقی های اخیر سیاسی گفت: امروز هم 22 كیلومتر مترو به خطوط متروی تهران اضافه شد. برای كسانی كه قضاوت نا صحیح می كنند می گویم ای كاش بیایید بببنید و بعد بنویسید.

وی در ادامه گفت: خط 7 مترو سه هزار میلیارد تومان هزینه داشته است بپرسید چطور تامین شده است؟ براساس قانون 50 درصدساخت این خط را باید دولت تامین می كرد خودشان بیایند بگویند در این خط چقدر پرداخت كرده اند؟

درویشي تصریح كرد: 3 هزار میلیارد تومان هم هزینه خط 6 مترو، 2 هزار میلیارد تومان نیز هزینه برای خط 8 مترو است چرا كسی سوال نمی كند كه قانون اجرا نشده و چرا دولت سهم خودش را پرداخت نكرده و نمی كند؟

وی در ادامه با بیان اینكه امروز حق و مطالبه مردم كه به نظام جمهوری اسلامی رای داده اند باید محقق شود، گفت: امیدوارم دولت مطالبات مردم را پرداخت كند.

به گفته درویشي خطوط مترو، پل و جاده نیست كه بتوان تكه تكه و مقطعی به بهره برداری رساند به لطف خدا امروز خط 7 مترو با 22 كیلومتر و به طور كامل به شهروندان تحویل داده شده است.

اين خط از جنوب شرق تهران (شهرك اميرالمومنين)شروع می‌شود و در مسير شرقي-غربي به تقاطع بزرگراه شهيد نواب صفوي و خيابان قزوين رسيده و با تغيير مسير به سمت شمال در امتداد بزرگراه شهيد نواب صفوي ادامه مسير داده و به ميدان بوستان در سعادت آباد منتهي مي شود.
قابل ذكر است خط 7، از زیر تمامی 5 خط دیگر متروی تهران عبور می‌كند، یكی از عمیق ترین خطوط مترو شهر تهران است و به همین دلیل با تمامی خطوط مترو شهر تهران ایستگاه تقاطعی دارد
. خط هفت متروي تهران با خط يك در ميدان محمديه، خط دو (شهيد نواب صفوي)، خط سه (مهديه)، خط چهار(توحيد) و همچنين با خط شش (شهداي هفده شهريور و پل نصر) تقاطع دارد.


ساير تصاويربه این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.