فهرست

معاون ترافیک شهرداری تهران: احداث پل روگذر تقی آباد اتفاق مهم ترافیکی در جنوب تهران است

معاون ترافیک شهرداری تهران: احداث پل روگذر تقی آباد اتفاق مهم ترافیکی در جنوب تهران است

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تاثیر پل روگذر تقی آباد در کاهش ترافیک خروجی تهران به ورامین را بسیار مهم ارزیابی کرد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تاثیر پل روگذر تقی آباد در کاهش ترافیک خروجی تهران به ورامین را بسیار مهم ارزیابی کرد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه 20، سید جعفر تشکری هاشمی در بازدید از طرح های ترافیکی منطقه 20، اجرای عملیات عمرانی پل غیرهمسطح واقع در تقاطع تقی آباد با جاده ورامین را یکی از طرح های مهم و اولویت دار منطقه 20 عنوان کرد.
وی افزود: با توجه به اینکه سه راه تقی آباد یکی از نقاط پرتردد این منطقه است با اتمام این طرح، گره ترافیکی این محل رفع می شود.
تشکری هاشمی با بیان اینکه احداث این پل حدود 60 درصد پیشرفت داشته است و به زودی عرشه آن نصب خواهد شد افزود: برای شهروندانی که به سمت ورامین و بالعکس تردد دارند و زمان زیادی را در ترافیک این محل می گذراندند، احداث این پل اتفاق مهم ترافیکی در جنوب تهران محسوب و موجب تسریع در تردد وسایل نقلیه می شود.
وی در حاشیه بازدید از مسیر توسعه بخش جنوبی خط 6 مترو گفت: با تصویب طرح، بخش جنوبی خط 6 متروی تهران از دولت آباد به ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) توسعه می یابد و با این اتصال و جانمایی 4 ایستگاه در محدوده منطقه 20، بار خط یک متروی تهران کاهش می یابد و شهروندان به راحتی می توانند با استفاده از این مسیر به محدوده مرکزی شهرری و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دسترسی پیداکنند.
تشکری هاشمی در ادامه ضمن بازدید از ایستگاه های مترو شهرری، پایانه در حال احداث جوانمرد قصاب و پایانه های اتوبوسرانی و تاکسی؛ گفت: در مجموع فضای عمومی و سرویس دهی این پایانه ها مطلوب است و البته در برخی موارد از جمله فاصله زمانی بین اتوبوس ها با توجه به کمبود ناوگان اتوبوسرانی که در تمامی مناطق شهر تهران شاهدیم، نیاز به اجرای اقدامات تکمیلی است .
وی در پایان اقدامات انجام شده در راستای اجرای خط سفید را مطلوب عنوان کرد و با بیان اینکه منطقه 20 به عنوان ورودی جنوبی شهر تهران و از نظر وسعت و جمعیت از مناطق مهم شهرتهران محسوب می شود اظهار داشت: با توجه به وجود شبکه دسترسی های محله ای و فرامنطقه ای، به منظور ترویج طرح خط سفید توجه ویژه به مسائل آموزشی و ترافیکی حائز اهمیت است.
شهردار منطقه 20 نیز با بیان اینکه اقدامات خوب و موثری در راستای ارتقاء کیفیت رانندگی و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی با محوریت آسمان آبی،زمین پاک و خط سفید انجام شده است با تاکید بر اهمیت نگهداشت شهر با اولویت حمل و نقل عمومی و احصاء مشکلات ترافیکی و مناسبت سازی معابر گفت : کاهش آمار تصادف های رانندگی در منطقه 20 یکی از مهمترین نتایج اجرای طرح آموزشی خط سفید است .
وی به عملیات اجرایی خط 6 مترو تهران اشاره کرد و اظهار داشت: توافق های لازم برای تملک 60 هزار مترمربع از املاک مورد نیاز برای ایستگاه مترو دولت آباد واقع در انتهای بلوار قدس انجام و تحویل شرکت های سازنده شده است گفت: با درنظرگرفتن شرایط محیطی و آسایش شهروندان فضاهای مکانی در ضلع جنوب حرم عبدالعظیم(ع)، میدان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، ابن بابویه و صفائیه برای تامین تجهیزات و کارگاه عمرانی احداث ایستگاه ها پیش بینی شده است.
بازدید معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به همراه هیئت همراه، شهردار و مدیران ارشد شهری منطقه 20 از ایستگاه های مترو شهرری ،پایانه در حال احداث جوانمردقصاب، پیاده راه شرق حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، بخش جنوبی خط 6 متروی تهران،پایانه های اتوبوسرانی و تاکسی و اقدامات اجرایی فاز یک و دو خط سفید انجام شد.

منبع : ايرنا

print
تعداد بازدیدکنندگان :28 ﺳﻪشنبه 10 آذر 1394

عکس های بیشتر